Gdynia 17.09 - 01.10.2016

Program Festiwalu

Gdynia Jazz by the Sea Weekend
(Smooth Edition)

ProgramKoncerty:


30 września w hali Gdynia Arena usłyszeć będzie można MATT BIANCO (MARK REILLY) MEETS NEW COOL COLLECTIVE KUP BILET KONCERT ODWOŁANY!

1 października w hali Gdynia Arena zagra PETER WHITE z zespołem KUP BILET ZMIANA MIEJSCA I GODZINY KONCERTU: SALA KONCERTOWA PORTU GDYNIA UL. ROTTERDAMSKA 9 GODZ. 20:30

18 września o godz. 19:00 na schodach koło Gdyńskiego Centrum Filmowego zagra doskonały wrocławski zespół smooth-jazzowy SLOW feat. NIKOLA LIPSKA


Przegląd filmów muzycznych - Gdyńskie Centrum Filmowe (sala Goplana):


Sobota, 17 września 2016 roku

"Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy" - godzina 16.45
"Amy" - godzina 21.oo


Niedziela, 18 września 2016 roku

"Miłość" - godzina 17.00
"Sugar Man" - godzina 21.00


Targi płytowe:


Miłośników płyt winylowych zapraszamy do Galerii GCF. Właśnie tam, w sobotę i niedzielę - 17 i 18 września 2016 roku - będzie można poszerzyć swoją kolekcję płyt. Czterech wystawców przedstawi to, co ma najciekawszego w swoich zbiorach.


Spotkania muzyczne:


Spotkanie muzyczne dla dzieci pt. Jazz, ale o co chodzi!?, prowadzone przez Katarzynę Kurdej i Piotra Manię.

Aby wziąć udział w tym niezwykle ciekawym spotkaniu należy przesłać swoje zgłoszenie pod adres gdynia.jazz@gmail.com. Jeśli chcecie wygrać jedną z nagród ufundowanych przez JUMPCITY - Park Trampolin, Centrum Nauki EXPERYMENT , Teatr Muzyczny Gdynia i Teatr Komedii Valldal - czekamy z kolei na rysunek lub film (więcej informacji TUTAJ)


Wykonawcy

Sprawdź kto nas odwiedzi w tym roku

close

Wykonawcy

Sprawdź kto nas odwiedzi w tym roku

logo


Peter White

Peter White
arrow

Peter White to postać nietuzinkowa w świecie jazzu. Można zaliczyć go do grona głównych reprezentantów nurtów smooth i fusion, w których tworzy nieprzerwanie od prawie 40 lat. Popularność zdobył jako członek zespołu Ala Stewarta, z którym współpracował przez połowę swojej kariery, m.in. przy jego największych sukcesach - albumach: "Year Of The Cat" i "Time Passages". Jest współautorem tytułowego utworu z tego drugiego krążka. Piosenka była komercyjnie największym sukcesem Stewarta, zdobyła siódmą pozycję wśród najlepszych utworów pop listy Billboardu w 1979 roku oraz pierwsze miejsce na liście w kategorii adult contemporary.

Pod koniec lat 80-tych Peter White rozpoczął za namową swojego brata Danny'ego współpracę z Basią Trzetrzelewską. Zarówno Danny jak i Basia byli do tamtego momentu członkami zespołu Matt Bianco, z którym osiągnęli komercyjny sukces. Peter White zagrał na kilku albumach polskiej wokalistki, a w międzyczasie rozpoczął swoją karierę solową. Od 1990 roku Peter White wydał 14 albumów, z których „Confidential”, „Good Day” i „Here We Go” zajęły odpowiednio trzecie, drugie i trzecie miejsce na listach Billboardu w kategorii jazz. W 1998 roku nagrał wraz z Groverem Washingtonem Jr. utwór „Midnight in Manhattan”, który stał się przebojem notowań jazzowych list przebojów w Stanach Zjednoczonych.

Jest laureatem licznych nagród. W latach 2000-2003 był wybierany najlepszym gitarzystą podczas gali National Smooth Jazz Awards, a w 2007 wręczono mu nagrodę dla najlepszego muzyka smooth-jazzowego podczas Canadian Smooth Jazz Awards. Peter White przez całą swoją karierę współpracował z wieloma wybitnymi muzykami reprezentującymi smooth jazz i fusion. Byli to m.in. Chris Botti, Dave Koz, Lee Ritenour, David Sanborn, Mindi Abair, Larry Carlton, George Benson i wielu innych.

Ostatnia jego wizyta w Polsce miała miejsce w Warszawie w 2006 roku w Sali Kongresowej, którą fani muzyki smooth wypełnili po brzegi.

www.peterwhite.com

KUP BILET:


Matt Bianco (Mark Reilly) meets New Cool Collective

New Cool Colective & Mark Reilly, Matt Bianco
arrow

KONCERT ODWOŁANY


Muzyczne kolaboracje artystów z pogranicza muzyki jazzowej dają zwykle oszałamiające efekty. Matt Bianco powstał na początku lat osiemdziesiątych jako efekt współpracy członków popowej grupy Blue Rondo A La Turk : Mark'a Reilly, Danny'ego White'a (brata Peter'a White'a) oraz Kito Poncioni'ego z polską wokalistką Basią Trzetrzelewską. Mimo sporych roszad w składzie (jedynym stałym jego członkiem jest Mark Reilly) zespół odniósł spory sukces komercyjny dzięki takim hitom jak: „Half a minute”, „Yeh Yeh” czy „Don't Blame It On That Girl”. Muzyka Matt Bianco ewoluowała z każdym kolejnym albumem, ale stałym i charakterystycznym elementem ich twórczości było rytmiczne, latynoskie brzmienie z domieszką funku i jazzu.

Przed publicznością w hali Gdynia Arena Matt Bianco wystąpi z holenderskim big bandem jazzowym New Cool Collective charakteryzującym się ogromną energią inspirowaną jazzem, salsą, funkiem czy też muzyką afrobeat. Zespół istnieje od 23 lat i ma za sobą szereg sukcesów na krajowej scenie jazzowej. NCC mieli okazję koncertować w Kanadzie, Europie, w krajach afrykańskich i azjatyckich m. in. na festiwalach: Roskilde (Dania), Sziget (Węry), Fuji Rock (Japonia), Lowlands (Holandia), Camden Mix Festival (Anglia), czy Aberdeen Alternative Festival (Szkocja).

Polska publiczność poza znanymi hitami Matt Bianco będzie mogła usłyszeć również premierowe utwory pochodzące ze znakomitego albumu ”The Things To Love”, którego premierę zaplanowano na 27 maja 2016 roku.

www.newcoolcollective.com

KUP BILET:

SLOW feat. Nikola Lipska

Slow
arrow

Slow to działający od 2010 r. zespół kierowany przez gitarzystę Tomasza Kaczmarczyka i klawiszowca Krzysztofie Wermińskiego, który wydał do tej pory dwie płyty Art of Silence (2011) i Songs for Everyone (2015). Przy powstawaniu albumów współpracowali mieli m.in. Ania Szarmach, Michał Dąbrówka, Sławek Berny czy Rober Kubiszyn. Muzyka proponowana przez Slow określana jest jako „mieszanka smooth jazzu , ale bez zbędnego lukrowania i popu bez tanich efektów”. To muzyka spokojna i nastrojowa, tworzone dzięki instrumentalnej wirtuozerii jej twórców. Jednak to co najważniejsze, efektem twórczego spotkania wrocławskich muzyków są utwory, która łatwo wpadają w ucho i zapisują się w pamięci słuchaczy. Tym razem wspólnie z wrocławskim zespołem zaśpiewa młoda o bardzo utalentowana wokalistka Nikola Lipska.

Pierwsza płyta Slow Art Of Silence miał bardzo entuzjastyczne recenzje i zachwycała m.in. „jakością pieczołowicie wyrzeźbionego brzmienia”. Wydana w 2015 r. Songs for Everyone również doczekała się bardzo dobrych recenzji. Jeden z patronów medialnych Gdynia Jazz by the Sea Weekend portal Jazzsoul.pl – tak pisał o tej płycie – „tak efektownego połączenia muzyki pop i współczesnego jazzu jeszcze w Polsce nie było”.

www.slowmusic.pl

Bilety

Kup bilety online

close

Bilety

Kup bilety online


Bilety w cenie: 89, 119, 149, 219 złotych do nabycia w sieciach sklepów EMPIK, Media Markt, Saturn i wielu innych oraz online na platformie biletowej TICKETPRO.

TUTAJ możesz sprawdzić gdzie kupić bilety

Aby zakupić bilety online kliknij tutaj:
*Regulamin Gdynia Jazz by the Sea Weekend

Wydarzenia

filmy, warsztaty, targi

Wydarzenia

filmy, warsztaty, targiGdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) to nie tylko koncerty w Gdynia Arenie, ale także:


 • Koncert zespołu SLOW feat. Nikola Lipska - 18 września (niedziela) godz.19:00 na schodach koło Gdyńskiego Centrum Filmowego zagra doskonały wrocławski zespół smooth-jazzowy.

 • Spotkanie muzyczne dla dzieci z gdyńskich szkół pt. Jazz, ale o co chodzi?
  W ramach Gdynia Jazz by the Sea zapraszamy na spotkanie muzyczne, które poprowadzą Katarzyna Kurdej - aktorka Teatru Muzycznego w Gdyni oraz pianista – laureat Fryderyka – Piotr Mania. Bezpłatne spotkanie muzyczne dla dzieci jest niezwykle ciekawą ofertą edukacyjną. Atrakcyjna forma zajęć (uwzględniająca zabawy i ćwiczenia) z pewnością przybliży dzieciom styl muzyczny jakim jest jazz. Celem spotkania jest nie tylko zapoznanie dzieci z historią powstania tego gatunku, z jego największymi przedstawicielami czy używanymi instrumentami muzycznymi. Prowadzący skupią się również na poszerzeniu wiedzy o improwizowaniu, a co za tym idzie rozwoju kreatywnościwśród dzieci. Warsztaty kierowane są do uczniów klas II – V i udział w nich można zgłosić zarówno grupowo (klasowo), jak też indywidualnie.
  Aby wziąć udział w tym niezwykle ciekawym spotkaniu należy przesłać swoje zgłoszenie pod adres gdynia.jazz@gmail.com. Decyduje kolejność zgłoszeń.
  Jeśli chcecie wygrać jedną z nagród ufundowanych przez JUMPCITY - Park Trampolin, Centrum Nauki EXPERYMENT , Teatr Muzyczny Gdynia i Teatr Komedii Valldal - czekamy z kolei na rysunek lub film (więcej informacji TUTAJ).
  Trwające 75 minut spotkanie odbędzie się 24 września w Szkole Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Gdyni.

 • Targi płytowe - ostatnie lata to powrót zainteresowania płytami winylowymi, w związku z czym zorganizujemy mini targi dla kolekcjonerów i melomanów. Zapraszamy 17 i 18 września do Gdyńskiego Centrum Filmowego, gdzie w jednym miejscu będzie można spotkać kilku wystawców płyt winylowych. To będzie doskonała okazja do poszerzenia swoich zbiorów winyli.

 • Projekcje filmowe – W sobotę (17.09) i niedzielę (18.09) zapraszamy doh Gdyńskiego Centrum Filmowego na projekcje filmów, w których muzyka gra ważną rolę. Będzie można obejrzeć takie hity jak:
  - Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy (17.09, godz. 16:45) - wielki przebój z Maciejem Stuhrem, Natalią Rybicką i Sonią Bohosiewicz,
  - Amy (17.09, godz. 21:00) - znakomity dokument prezentujący historię życia Amy Winhouse,
  - Miłość - film dokumentalny (18.09, godz. 17:00) - opowieść o kultowej gdańskiej grupie Miłość - Tymański, Możdżer, Trzaska, Olter, Sikała - to naprawdę trzeba obejrzeć,
  - Sugar Man (18.09, godz. 21:00) - zachwycająca historia muzyczna Sixto Rodrigueza.

Kontakt

Kontakt

Napisz do nasOrganizatorem Gdynia Jazz by the Sea Weekend (Smooth Edition) jest gdyńska firma APP

Kontakt z organizatorami:

andrzej@jazzbythesea.pl

bartosz.pieczynski@jazzbythesea.pl – tel. +48 605 575 452

Partnerzy

Dziękujemy Wam!

Partnerzy

Dziękujemy Wam!Prezydent Gdyni zaprasza

Projekt zrealizowany dzięki wsparciu finansowemu Miasta Gdyni

gdynia.pl


Sponsorzy

Gdańskie Składy Drzewne www.skladydrzewne.pl

OKE Poland oke.pl


Oficjalny partner transportowy – BMG Goworowski

www.bmg.mercedes-benz.pl


Partnerzy

AMS www.ams.com.pl

Gdyńskie Centrum Filmowe www.gdynskiecentrumfilmowe.pl

Centrum Handlowe Riviera www.centrumriviera.pl

Pixella www.pixella.pl

Neolight www.neolight.pl

Jumpcity jumpcity.pl

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej www.muzyczny.org

Teatr Komedii Valldal www.teatrkomediivalldal.com

Centrum Nauki Experyment www.experyment.gdynia.pl

Admotion www.admotion.pl


Patroni medialni

Radio Gdańsk radiogdansk.pl

Jazzsoul.pl jazzsoul.pl

Jazz Forum jazzforum.com.pl

Uroda Życia urodazycia.pl

Trójmiasto.pl trojmiasto.pl

Dziennik Bałtycki www.dziennikbaltycki.pl

TopGuitar topguitar.pl

Madame www.magazynmadame.pl

SmoothJazz.com Global www.smoothjazz.com

Nadmorski24.pl www.nadmorski24.pl

Gazeta Wyborcza wyborcza.pl

Co jest grane? www.cojestgrane24.wyborcza.pl

Smooth Jazz Global www.smoothjazz.com